FRANSA'NIN TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ ERMENİ OYUNU

Değerli okuyucular, bu hafta çok konuşulan Fransa'nın yıllardır uğraştığı Ermeni soykırımını Türkiye üzerine atması ve bu konu ile ilgili bundan sonra her yıl 24 Nisan'da Ermeni soykırımı anma günü olarak ilan etmesiydi.
Bu yetmiyormuş gibi her yıl Paris'te resmi bir devlet töreni yapışacakmış. Bu kararı veren
Fransa Cumhurbaşkanı Macron...

Macron'a demezler mi; önce sen Fransa'nın  bir geçmişte yaptıkları katliamlara bak ta sonra kimin hangi katliamları yaptıklarını sorgula.
İnsan önce kendi hatalarına bir dönüp şöyle bir bakmaz mı? Biz bir AB, BM ve NATO ülkesi 
olarak hangi katliamlar yapmışız ve kimlerin canını yakmışız ve halen sürmekte olan 
katliamların hangisini engellemişiz denilmez mi?

O kadar katliamlar yapıldı nedense hiç birini gündeme getiremeyen Fransa, yalnızca hep Ermeni soykırımı varmış gibi, gündemden tutup bu olaylarla Türkiye üzerinde bir haklılık payını çıkarmaya çalışmaktadır.

O zaman şöyle bir tarihe gidelim bu güne kadar yapılan ve milyonlarca insanların 
katledildiği olaylara bir göz atalım.

1- (1910 - 1970) de 100,000 Aborjin kökenli çocuk kaçırılıp ailelerinden koparıldı. Ve o çocuklar köleleştirilip zincirlere vuruldu.

2- İtalya (1935- 1941) Habeşistan'a girip hardal gazı ile 760,000 kişiyi öldürdü.

3- II.Dünya savaşında (1939-1945)'te Amerika'nın Hiroşima'ya atom bomba atması ile birlikte tam 72 milyon insanın ölümü...Ardında Almanya'nın savaşı kaybetmekle beraber Amerika ve Fransa askerlerin yaklaşık 13 bin kadına tecavüz etmesi bunun yanında 240,000 civarında kadın ve çocuğun öldürülmesi.

4- II. Dünya savaşın sırasında Almanya'da Nazilerin, Yahudilere yaptığı katliam...Bu katliamda 7 milyon insanı köleleştirip yerleştirildiği kamplarda işkencelerle ve yakarak öldürülmesi. Alman olarak doğmuş oldukları halde, o tarihte Yahudiler eşitlikten, toleranstan özgürlükten ve birey olmaktan mağdur edilmişlerdi.

5- Kore savaşı (1950- 1953) Güney Koreli 3500 siyasî mahkûmun öldürülmesi. Ve bu olayda
Amerika'nın parmağı olması.

6- (1954 - 1962) de Cezayir'in bağımsızlık için verdiği 8 yıl süren savaşta Fransızlar tarafından 1,5 milyon Müslüman katledilmesi.

7- (1955 - 1972) İngiltere tarafından yöneltilen Sudan iç savaşında 500,000 kişiden fazla insanın katledilmesi.

8- (1959 - 1975) Vietnam katliamı...
Amerika'nın sivil halka karşı zehirli portakal gazıyla yaptığı bir katliamdı. Bu olayda 200 bin kişi hayatını kaybetti.

9- (1980- 1988) Iran- Irak savaşı
Bu savaşta Fransa, İngiltere ve Amerika'nın İran'a destek vermesiyle yapılan bir katliamdı. Bu katliamda 700 bin kişi öldürüldü.

10- (1992) Hocalı katliamı 
Ermeni kuvvetlerinin 613 kişiyi öldürmesi.

11- (1994) Ruanda'da ABD, Belçika ve Fransa tam 1, 174,000 kişiyi katletmişlerdi.

12- (1992-1995) Müslüman Boşnaklar, Sırplar tarafında katledildi. Tüm dünyanın gözü önünde 250,000 Boşnak öldürüldü. Amerika, BM ve NATO yalnızca seyretmekle kaldı.

13- (2003) te Amerika tarafından Irak'ın işgal edilmesi ve 10 yıl süren bu işgalde tam 1,5 milyon insanın hayatını kaybetmesi.

Ve yıllardır Israil'in, Filistin üzerinde kurduğu bir hâkimiyetlik ve çıkan çatışmalarda binlerce insanın öldürülmesi... 

Tabii bunun yanında 8 yıldır Suriye'de devam eden iç savaş ve Orta doğuda yapılan katliamlar... Bunları yapan kimlerdir diye sorduğumuzda ilk aklımıza gelen ülkeler den biri Amerika ve onun kolları; İngiltere, Fransa, Rusya'dır diyebiliriz.

Halen Fransa çıkmış yaptığı katliamların yerine başka olayları koyup kendini temize çıkarma çabasında... Önce bugüne kadar yapılan tüm katliamları sırala ve ondan sonra Ermeni soykırımın nasıl yapıldığını anlat... Halen devam eden katliamları bir durdurun da sonra tarihe yönelin derim. 21.yüzyılda yaşadığımız bu dönem de halen güçlü devletler güçsüz devletleri yiyip sömürüyorsa ve bu yetmiyormuş gibi katlediliyorsalar yazık sizin gibi AB, BM ve NATO’ya üye olan ülkeler...

Ben yazıma ünlü bir yazar olan Michel Marian' nın yazdığı "Ermeni soykırımı" adlı kitabında 
"Geçmişi geleceğe, geleceği geçmişe kurban etmeden, adil, ahlaklı bir siyaset ve tarih anlayışının nasıl geliştirebileceğini" yazısıyla bitirmek istiyorum.

Allah'a emanet olun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamile Özdemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi