CAHİLLLER, CEDDİMİZ HZ.EBU TALİP'İN İMAN ETMEDİĞİNİ İDDİA ETMEKTEDİRLER

İSLAM ALEMİNDE KENDİNİ BİLMEZ BAZI CAHİL VE YOBAZLAR, "CEDDİMİZ HZ.EBU TALİP'İN İMAN ETMEDİĞİNİ İDDİA ETMEKTEDİRLER"

 Hz.Ebu Talib'in iman edip etmediğini geçmişten günümüze kadar tartışma konusu olmuştur. En zor dönemlerde Hz. Rasulullah'ın (s.a.v.)'mın fedakâr ve baş koruyucusunun küfürüne hükmedenler, o zavallı cahiller ve yobazlar, "Tarih, Hadis ve Tevsir kitaplarında naklettikleri zayıf ve meçhul Rivayetlere dayanmışlardır" ancak Hz.Ebu Talib'in imanını ispat etmek için bir çok kitaplar makaleler ve risaletler yazılmış olsa da üzerinde ki şüpheler ve sis perdeleri kalkmamıştır. Buna en büyük neden Emeviler dönemin de Yüce Allah'ın arslanı HZ.ALİ Keremallâhu vecheye olan düşmanlıkları yüzünden konu üzerindeki ihtilafları artırarak BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTURMALARIDIR. Muhalifler HZ.ALİ Keremallahu vecheye dil uzatmayınca babasına saldırma yoluyla intikam almaya çalışmışlardır.!

BİZ NESLİ PAK OLANLAR, SEYYİD VE ŞERİFLER'DE HZ.EBU TALİB'İN iman etmiş bir kimse olduğunu ve yaşadığı süreç içerisinde de HZ.Peygamber Efendimizin (SAV) hamisi ve baş yardımcılığını da yaptığını, O’nun imanı da dünyaya sığınmayacak kadar, büyüklüğünde olduğunu da inanmaktayız. O’na karşı oluşturulan bu iğrenç ve çirkin, iftira kampanyasının " ve düşmanlıkların nedeni de" aslında Cedimiz HZ. İMAM ALİ'YE olan kin ve nefretlerinden kaynakladığını da çok iyi biliyoruz. Yıllarca Camilerde Cuma Hutbelerinde HZ.ALİ'YE ve ailesine Hz.Rasulullah'a da ağıza alınmayacak şekilde küfürler etiler. Ve küçük düşürdüler, Ebu Sufyan soyunun ehlibeyte olan düşmanlığı Hz.Ebu Talip'in de saldırıya maruz kalmasına neden olmuştur. Fakat günümüz de  Müslümanların bir kısmı yobaz ve cahiller, halâ gözünü açıp gerçekleri görmeye çalışmamaktadırlar ve aksine İslam Tarihinin en önemli, onurlu ve şerefli şahsiyetlerinden birine dil uzatmaktadırlar. Şimdi Hz.Ebu Talip'in bir mümin olduğunu kesin delillerle uzun uzadıya bütün Tarihi gerçekleri ve kendi sözlerini sunup O'na iftira atan ondan kin ve nefret duyan yobazların ve düşmanlarımızın yüzünün kızarmasını sağlayacağım.

"HZ.EBU TALİP'İN YAZMIŞ OLDUĞU KASİDELERDEN BAZILARI:"

1-Rasulullah Sallallâhü Aleyhi ve Sellemin davetindeki kararlılığını görünce, yaptığı koruma eylemleriyle yetinmemiş Hâşimoğullarının lideri ve büyüğü olmasına rağmen kendini tehlikeye atmaya ve ölüme gitmeye hazır olduğunu ifade ederek, bu hususta Rasulullah Sallallâhu Aleyhi ve Selem’i tatmin etmek için şöyle söylemiştir: "ilişmiyecektir onların zararı sana Vallahi Vallahi ben başımı toprağa koyuncaya kadar."

2 - Bilmiyor musunuz, bize göre Muhammed (s.a.v.) de tıpkı Musa a.s.gibi semavi kitaplarda adı geçen bir peygamberdir. Ve Allah'ın kulları arasında O’nun özel bir sevgisi vardır. Allah'ın sevgiye mazhar kıldığı birine zulmetmek reva mıdır.

3 - Allah Peygamberi olan Muhammed'i yüce kılmıştır. Dolayısıyla da yaratılanların en yücesi Ahmet'tir Allah, makamını yüce kılmak için onun adını kendi adından türetmiştir. Arşın sahibi Allah, Mahmut'tur (övülmüştür), peygamber ise Muhammet'tir.

4 -"Ey Allah'ın üzerimdeki şahidi ! şahit ol ki ben Ahmet Peygamberin dini üzerindeyim. Kim dinden saparsa sapsın, bilin ki ben, hidayet üzereyim.

5 - Ey Allah'ın Resulu ! Ben toprağın altında yatmayıncaya  kadar düşmanlar sana zarar veremezler. O halde korkma ve görevli olduğun şeyi aşikâr kıl. Müjdele ve gözleri aydınlat. Sen, beni kendi dinine davet ettin, bende bildim ki sen benim hayrımı istiyorsun ve davetinde samimi ve güvenilirsin. Ben açıkça bildim ki Muhammed'in dini dünya dinlerinin en iyisidir."

KAYNAKLAR:

1.Eyüp Sabri Paşa :Mir'atı mekke (Kabe Meke Tarihi )kitap ist.Fatih

2.Hz.Ali müstakımzade süleyman Saadeddin efendi divan-ı kitap ist.

3.kerim kara Vâkıât-ı Niyaziy-ı Mısri'kitap-Ankara,Marmara ünv.Sosyal bilimler enstitüsü ilahiyat Ana bilim dalı Tasavvuf bilim dalı Y.Lisans 1997.

4.Hz.İmam Ali Mürteza'nın Mübarek sözleri ve şiirleri.5.Sabuncu ömer Hz.Peygamber'in ilk hanımı Hz.Hatice'nin hayatı ve kişiliği (kitap)şanlıurfa Haran ünv.sosyal bilimler Enstitüsü islam tarihi ve sanatları anabilim dalı 230799-yüksek lisans tezi 2008.

6.Seyyid Eyyüp bin Sıdık Menakib-ı çihar-ı yâr-i Güzin (kitap) istanbul -hakikat 1998

7.Şenyayla Gencal müşriklerin Hz.peygamber ve Müslümanları Boykota tabi tutmaları.8.İhramcızâde Hacı İsmail Hakkı ALTUNTAŞ.

Hz.

Ebu Tâlip ve kaside-i Şı'biyye'si

 

HZ.İMAM ALİ MÜRTEZA (R.A. ) KEREM ALLAH'U VECHE,HİCRİ 36.YILINDA HALİFELİK MAKAMINA  GEÇTİĞİNDE: Babası Hz.Ebu Talip ile ilgili ona şöyle sormuşlardır:

"Ey Müminlerin emir'i ! Sen, Allahı'n sana vermiş olduğu bu yüce makamda olduğun halde, senin baban Ebu Talib cehennemin ateşinde azap mı görüyor?"

Hz.Ali, soran kişiye hitaben şöyle dedi :

"SUS ! ALLAH, SENİN  DİŞLERİNİ DÖKSÜN ! Muhammed'i Peygamber gönderen Yüce Allah'a yemin olsun ki, şayet babam EbuTalib dünyanın bütün günahkâr insanları için şefaat dileseydi, Allah onun şefaatine icabed ederdi ! Ben, cennete ve cehenneme gidecekleri tayin edeceğim halde benim babamı cehennemde azap görecek ! Allah’a yemin olsun ki kıyamet gününde, Hz Muhammed, ben, Hasan, Hüseyin ve geri kalan dokuz imamın nurundan hariç, Ebu Talib’in nuru, bütün nurları söndürecek kadar kuvvetli olacaktır! Çünkü Ebu Talib’in nuru, Allah’ın Ademi yaratmadan bin yıl önce yaratmış olduğu bizim nurumuzdandır."

"Ehli Beyt İmamları Hz.Ebu Talib’i Eshab'e Kehf ehline benzetmişler." Bilindiği gibi Ashab'e Kehf ehli, şimdi ki Mersin’in Tarsus ilçesinde Putperes olan bir toplum arasında yaşamışlardı. Kehf Ehli, Şanı Yüce Allah'ın birliğine iman ettiklerini, etrafta yaşayan putperestlerden gizlemişlerdi. Putperest olan toplum, Kehf ehlinin Allah’ın birliğine iman ettiklerini fark ettiklerinde, Kehf ehli Tarsus şehrinin dışına kaçmışlardı, Putperest olan hükümdarın onları öldürmesinden korkmuşlardı. Şehrin dışında bir mağaraya girip saklanmışlardı.

Hz.Ebu Talib de iman ettiğini kureyş'in Putperestlerinden gizliyerek, Peygamberimi'zin islam dinini yayabilmesi için en büyük desteği sağlamıştı. Nitekim Hz.Ebu Talib’in iman ettiğini Kureyş'in Putperestleri bilseydi, iman edenlere genel bir saldırıda bulunurlardı. Bunu yapamadılar çünkü Kureyş'in içinde saygın ve söz sahibi olan Hz.Ebu Talib'in onlardan yana olduğunu, onlar gibi Putperest olduğunu düşünerek uzlaşma yolunu tutmuşlardı. Hz.Ali'nin ondan yaşça daha büyük üç erkek kardeşi vardi, bunlar :Talib, Akil ve Cafer-i Tayyar’dır. Aynı zamanda da Hz Ali’nin iki kız kardeşi vardı; bunlar: Ümmühani, Fahte ve Cumane. Hz.Ebu Talib ve bütün evlatları, Hanif olan İslam dinine mensuplardır. Hepsi iman ehlindendi. Ehli beyt'in bütün imamlarından islam Tarihi haberlerini aktaran bütün kaynaklar ve Hz.Ebu Talib'in zürriyetini/Genetiğini taşıyan Seyyid ve Şeriflerde  bu konuda ittifak içindeler...

SEYYİD HÜSEYİN ZERRÂKİ DÜNYA SEYYİDLER VE ŞERİFLER KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ GENEL BAŞKANI TÜRKİYE/İSTANBUL

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Seyyid Hüseyin Zerraki - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi