Kulüplerine ihanet ediyorlar

AK Parti YSK Temsilcisi Özel, tribünlerde İmamoğlu lehine slogan atanları kulüplerine ihanet etmekle suçladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Galatasaray’la başlayıp Fenerbahçe ve son olarak ta Beşiktaş tribünlerinde, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu lehine “Her şey çok güzel olacak” şeklinde atılan sloganlara bir tepki de AK Parti YSK Temsilcisi Isparta Milletvekili Recep Özel’den geldi.

Recep Özel, Genel Yayın Yönetmenimiz Müslüm Aktürk’e yaptığı açıklamada, bu tür sloganların o camiayı sevenlerin tümünü kapsamadığını söyledi. Sanatçıların da aynı şekilde taraf olarak yanlış yaptıklarına dikkat çeken Recep Özel, şöyle devam etti:

“O tür beyanatta bulunan sanatçıların parçalarını dinliyor ve keyif alıyorum. Ancak ayrımcılık yapmaları yanlış olmuştur ve bizleri, partimize gönül veren milyonlarca vatandaşımızı üzmüştür.

Aynı şey spor için de geçerli. Belli bir kesimin bir siyasi partinin lehine tribünlerde slogan atmaları hoş değil. Kaldı ki, malum kişilerin bu hareketleri o camianın tümünü bağlamaz. Mesela ben Fenerbahçeliyim, o tribünlerde o slogan atıldı diye ben Fenerbahçeli olarak o slogana dâhil mi oluyorum? Orada bulunun 3-5 kişinin yaptığı organizeyle, algıyla tüm camiayı itham etmek, tüm camiayı bağlıyor gibi hava estirmek hiç te doğru değil. Böyle düşünmek hem spora, hem o kulübe, hem de siyasete haksızlık olur.”

İHANET EDİYORLAR

Tribünlerdeki sloganların bir yönlendirme sonucu atıldığını belirten Recep Özel, “Çok güzel olacak” diyenlerin kötülük içinde olduklarını kaydetti. Böyle davrananların sporun yanı sıra taraftar oldukları kulübe ve siyasete de ihanet ettiklerini vurgulayan Özel, “Toplumu birleştirmesi gereken yerler spordur, tribündür. Bunun için tribünler siyasi ayrışmalara alet edilmemeli. Bunu kim alet ediyorsa bir oturup düşünmesi lazım gelir.” dedi.

SANDIĞA YANSIMAZ

Recep Özel, “Tribünlerdeki bu hareketin sandığa yansıması nasıl olur?” şeklindeki soru üzerine, “O sloganı atanlar arasında ne dediklerini, o sloganın nereye gittiğini bilmeyen bir kesim de vardır. Sandığa öyle direkt yansıyacak demek doğru değil.” Diye konuştu.

BU SEFER İŞİ SIKI TUTUYORUZ

AK Parti YSK temsilcisi Özel, sandık konusunda işi bu sefer daha sıkı tuttuklarına dikkat çekerek, “Eğitim çalışmalarını geniş kapsamlı yapacağız. Daha esaslı eğitimler vereceğiz. Kamu görevlilerinin atanmasını da ciddi bir şekilde takip ediyoruz. Sandık kurulu üyelerimizle, müşahitlerimizle sandıklara daha iyi bir şekilde sahip olmaya çalışacağız inşaAllah” ifadesini kullandı.

İSTANBUL’DAKİ ISPARTALILAR

YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel, İstanbul’da 57 bin civarında Ispartalının yaşadığını, İBB Adayları Binali Yıldırım’ı İstanbul’daki hemşehrileriyle bir araya getireceklerini anlattı. Özel, 23 Haziran’a kadar yapacakları seçim çalışmaları kapsamında zaman zaman da İstanbul’da yaşayan Ispartalıları evlerinde ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.

15 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Cenap Şahabettin - valla imzacı biad eder recep yine çarşafa dolanmış. camiayı suçlamak, sanatçılara imalarda bulunmak, aba altından sopa göstermeler ne kulüp camialarını ne de aydın sanat ve fikir insanlarını sindiremez, korkutamaz.

sen söyleneni yap aman recebim. emirler dışında böyle açıklamalar yapmak senin boyunu her zaman aşmıştır, yine aştı. boy boy fetö namaz takkeleri haberlerin varken sus da haberin soğusun. yakacaksın kendini.....

hani ya da recebim...

Yanıtla . 1Beğen 15 Mayıs 10:00

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi