Viranşehirliler Derneği’nden muhteşem iftar

İstanbul Viranşehirliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, İstanbul’da yaşayan hemşerilerini, düzenlediği muhteşem iftarla buluşturdu. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati burada yaptığı konuşmada, İstanbul’da yaşayan hemşerilerine 23 Haziran’da yenilenecek seçimler için sandıklara sahip çıkması çağrısında bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

 

 

Halil Aktürk-İSTANBUL

İstanbul Viranşehirliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğini bu sene de gerçekleştirerek Şanlıurfalıları aynı çatı altında topladı. Muhteşem iftara Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, 24 ve 26. Dönem AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek, Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin, AK Parti Fatih İlçe Başkan Yardımcısı ve Fatih Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Küçük, Fatih Belediyesi Özel kalem Müdürü Mahmut Ekşi, Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Genel Başkanı Ahmet Fuat Bodur, Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Genel Başkan Vekili ve Şanlıurfa Kültür Sanat Derneği Başkanı Sami Çiriş, Ceylanpınar Dernek Başkanı Mehmet Tapucu, Av. Rahmi Özkan, İşadamı Haluk Tepret, kanaat önderleri ve İstanbul’da yaşayan çok sayıda Şanlıurfalı vatandaş katıldı.

Davetlilere özel Şanlıurfa’dan isot getirildi

Etkinlikte, iftar için Şanlıurfa’dan özel olarak getirilen isot, Urfa peyniri ve meyan balı şerbeti dikkat çekti. Her masaya konulan isot ile Urfa peyniri renkli görüntüler oluştururken, davetlilere meyan balı ile mırra ikram edilmesi katılımcılara Urfa atmosferi yaşattı.

Gecede konuşan İstanbul Viranşehirliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Necati Erol, düzenlenen iftara etkinliğini 22 yıldan bu yana geleneksel hale getirdiklerini söyledi. İstanbul’da yaşayan hemşerileriyle bir araya gelmenin mutluluğunu ifade eden Erol, gelen davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Erol, ayrıca dernek çalışmaları kapsamında çok sayıda öğrenciye burs verdiklerini ve bazı öğrencilerin bu yıl mezun olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Viranşehir, Şanlıurfa’nın uç kalesi”

Daha sonra söz alan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, katılımlarından dolayı bütün davetlilere teşekkür etti. Nebati, Dernek Başkanı Necati Erol’un emekli öğretmen olduğunu hatırlatarak onun yetiştirdiği çok sayıda öğrencinin önemli görevler üstlendiğini söyledi.

Viranşehir Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’ye geçtiğini anımsatan Bakan Yardımcısı Nebati, “Viranşehir yıllar sonra AK Parti belediyesine kavuştu. Orada emeği geçen insanlar var. Viranşehir ve Şanlıurfa’da yaptığımız çalışmalarla büyük emek sarf edildi. Viranşehir, Şanlıurfa’nın en önemli ilçelerden bir tanesi ve Urfa’nın uç kalesi. Bu dönem buradaki arkadaşlarımızın çok önemli hizmet vereceğine inanıyorum. Bir belediyeye sahip olmanız için koşturursunuz millet de gereğini yapar ve yaptı da. Viranşehir Belediye Başkanımız yapacağı hizmetlerle Şanlıurfa’da bir ayrıcalık oluşturacak. Biz hemşerileri olarak da ona ciddi destek vereceğiz. Şanlıurfa, Büyükşehir Belediyesini de kazanarak Türkiye’de önemli bir başarı elde etti. Başarılar arka arkaya geldi” dedi.

“Güzel faaliyetleri milletle paylaşmayı görev edindim”

AK Parti’de uzun zamandan beridir görev aldığını ve partinin gelişmesi adına emek sarf ettiğini aktaran Nurettin Nebati, “Hayatım boyunca, başta Bakırköy olmak üzere İstanbul’da, 2011 yılından beridir de Türkiye genelinde sandıklarda AK Parti için emek sarf edip, AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı başarıları anlatmak bu ülkenin geleceğinde, bekasında önemli ve vazgeçilmez bir parti olduğunu anlatmak ve yapılmış olan bugüne kadarki güzel faaliyetleri milletle paylaşmayı görev edindim” diye konuştu.

“Siyasetin en önemli ayağı sandıktır”

İstanbul seçimlerinin yenileceğine değinen Nurettin Nebati, “Maalesef İstanbul’da malum sebeplerden dolayı seçim neticelenemedi. İstanbul’da yapılan seçimleri çok iyi bilen birisiyim. O sandıkların nasıl yönetildiğini, sandıklarda birilerin bir şeyler yapmak isterse bunların nasıl neticelendirildiğini bilenlerden birisiyim. Her seçim öncesinde şunu söyleriz, sandık seçimde kazanılır ve sandık öyle bir şeydir ki birileri bir oyun oynarsa mutlaka açığa çıkar. Türkiye’nin şeffaf varlıklarından birisi siyasettir. Siyasetin de en önemli ayağı sandıktır. Dolayısıyla sandıkta bir yanlış yaparsanız, bir katakulli yaparsanız mutlaka bu anlaşılır ve gereği de yapılır” dedi.

“İstanbul’da yaşayan bütün hemşerilerimiz gereğini yapacak”

İstanbul’da yaşayan hemşerilerinin 23 Haziran’da yenilenecek seçimler için sandıklara sahip çıkması çağrısında bulunan Nebati, sözlerini söyle tamamladı: “YSK, 31 Mart’ta yapılmış olan seçimlerin neticesini önlerine konulmuş net, açık belgeleri görerek karar vermiştir. Karar da şudur; millet gereğini yapsın. İstanbul gibi 16 milyon nüfusa sahip bir şehrin kaderi, birileri sadıklarda oyun oynayarak değil, sandığa giden seçmenin alnının teriyle namusu gibi koruduğu oyun hakkını vererek bir seçim neticelensin. Şimdi bir süreç başladı. 23 Haziran’da inşallah İstanbul’da yaşayan bütün hemşerilerimiz gereğini yapacak. Seçimleri düzgün ve şeffaf bir şekilde sandıklara hepimiz sahip çıkarak neticelendireceğiz. Seçmen kime oy verirse o kazansın. Ama yanlış yaparak, oyun oynayarak değil, doğrudan doğruya halkın iradesiyle gerçekleştirilmiş bir seçim olsun”

Katılımcılara çiçek taktim edildi

Konuşmaların ardından İstanbul Viranşehirliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Necati Erol, kanaat önderlerinden Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av.Mustafa Kuran ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’ye ve diğer davetlilere etkinliğe katılımlarından dolayı çiçek taktim etti. Derneğin destek verdiği ve bu sene mezun olan öğrencilere başarıları nedeniyle ödül verildi.

12 Mayıs 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi