Türkçe öğrenen yabancı öğrencilerle Türk öğrenciler buluştu

Mersin Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türkçe öğrenen yabancı uyruklu öğrencilerle Türk öğrencilerin bir araya getirilerek Türkçe'yi daha iyi öğrenebilmeleri amacıyla kaynaşma etkinliği düzelendi.

Büyütmek için resme tıklayın

MEÜ Yenişehir Kampüsü bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Mersin Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hürriyet Gökdayı ve Müdür Yardımcıları ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkçe'yi daha iyi öğrenebilmeleri için bu tarz etkinliklerin önemine değinen MEÜ Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hürriyet Gökdayı, "Yabancı uyruklu öğrenciler hep kendi aralarında konuşuyorlar ve bu şekilde Türkçe öğrenmeleri de zorlaşıyor. Biz de bu çemberi kırmak ve onların daha iyi Türkçe konuşabilmelerini sağlamak için bu kaynaşma etkinliğini düzenledik. Bu etkinlikte Afrika Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden gelen öğrencilerimize hem ülkemizi hem de Mersini tanıtma imkânı da sağlıyoruz." dedi.

Çeşitli oyunlar ve etkinliklerin de gerçekleştirildiği etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

25 Nisan 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi