Taviz vermediğim için aday gösterilmedim

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, seçilmesi halinde kendisinden bazı görevlendirmeler talep edildiğini ancak bu teklife sıcak bakmadığı için aday gösterilmediğini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, seçilmesi halinde kendisinden bazı görevlendirmeler talep edildiğini ancak bu teklife sıcak bakmadığı için aday gösterilmediğini söyledi.

Bahçivan, Çapa Haber’e yaptığı açıklamada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayları hakkında tek tek konuşmak istemediğini belirterek, “Ancak şunu rahat ifade edebilirim; Maalesef şehrimiz bir 5 yıl daha kaybedecek” dedi.

10 yıl yaptığı Belediye Başkanlığı döneminde çok önemli projelere imza attığını, bu hizmetlerinin hala vatandaşlar tarafından övgü ile dile getirildiğini vurgulayan Ahmet Bahçivan, “Niçin aday gösterilmediniz, mevcut adayları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna karşılık şöyle cevap verdi:

“Memleketime elbette hizmet etmek istedim. Bunun için sahaya çıktım. Yaptığım anketlerde yüzde 60, yüzde 70 hatta daha fazla oranda oy alacağımızı gördük. Ancak aday gösterilmem halinde belediye başkan yardımcılıkları, daire başkanlıkları gibi kadrolar için söz verilmem istendi. Kişiliğim buna uygun olmadığından dolayı böyle teklife olumlu bakmadım ve bu nedenle aday gösterilmedim. Mevcut adayları tek tek konuşmak istemiyorum ancak şu gerçek ki Şanlıurfa maalesef bir 5 yıl daha kaybedecek gibi görünüyor.”

Bahçivan, Şanlıurfalılara verdiği mesajda da şunları söyledi:

“Muhterem hemşehrilerim; Urfa’ya adaydım hizmete adaydım… Projesiz ve heybesi boş olanlar neye güvendiler aday olmak için? Anketlere bakmadılar, halkın talepleri gözardı edildi, önemsenmedi. ‘Siz bilmezsiniz, biz biliriz’ dediler... ‘Sizi değil bizi dinleyecek aday lazım’ dediler… ‘Bize koç değil, uysal koyun lazım’ dediler... Urfamın 15 yılını yediler, bir beş yılını daha yemesinler, diye aday oldum. 31 Mart 2019 seçimlerinde Urfamıza kurban, Urfalıya hizmet meşalesi olmaya kararlıydım, Büyük Urfa’yı kurmaya vardım ama kısmet olmadı.” 

 

13 Mart 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi