Son Dakika Haberleri

Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine müjde: 6 bin 409 personel alınacak!

Özel Çapa Sağlık Meslek Lisesi Eğitim ve Staj Koordinatörü Sevgi Öner 6 bin 409 Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanından mezun personele İŞKUR vasıtasıyla istihdam sağlanacağı müjdesini verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Özel Çapa Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Özel Çapa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kurulduğu günden bu yana Sağlık alanından 303 öğrenci mezun etmiştir. Sağlık alanında birçok eleman ihtiyacını karşılayan Özel Çapa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dünya ölçeğinde işini yapabilir yetkinlikte sağlıkçı adayı yetiştirmeye devam ediyor. Okul Eğitim Koordinatörü Sevgi Öner, hükümet tarafından yapılan son açıklamada İŞKUR tarafından 6 bin 409 hemşire yardımcısı istihdamı sağlanacağını duyurdu.

''ULUSLARARASI ALANDA İŞ BULMA OLANAĞI SAĞLIYORUZ''

Sevgi Öner yaptığı konuşmada, Özel Fatih Çapa mesleki ve teknik Anadolu Lisesi olarak birçok sağlık elemanı yetiştirdik. mezunlarımızdan 153 kişi hemşire statüsünde mezun olmuş ve ülkemizin büyük ve önemli hastanelerinde çalışma hayatlarına başlamışlardır .Kimi öğrencilerimiz ise hem çalışmakta hem de bir üst öğrenim kurumunda eğitim hayatına devam etmektedirler .2016 yılında ise öğrencilerimiz , hemşire yardımcısı olarak mezun olmuştur. Yapılan bu değişiklik bir çok meslek lisesinde bölüm kapanmasına sebep olmuşken biz Çapa Sağlık Meslek lisesi olarak yolumuza devam etme kararı aldık ve her öğrencimizi dünya ölçeğinde mesleğini yapabilir yetkinlikte yetiştirmeye devam ettik bununla da yetinmeyip uluslararası alanda iş bulma olanağı sağlayan Europass sertifikası, yoğun yabancı dil eğitimi ve tabii ki olmazsa olmazımız akademik başarı için yoğun program ve etütler oluşturduk .amacımız, öğrencilerimizi sadece mesleğe değil hayata hazır hale getirmek.Bu arada meslek eğitiminden hiç vazgeçmedik çünkü ülkemiz için yeni bir uygulama olan hemşire yardımcılığının tüm Avrupa ülkelerinde uygulandığını biliyorduk ve bizde de istihdam sağlanacağına emindik .Dolayısı ile yapılan son açıklama da bizim hedeflerimizin ne kadar doğru olduğunu gözler önüne sermiştir'' dedi.

SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

Başvuruların 4 Ocak tarihi itibariyle sona erdiğini hatırlatan Öner, ''Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın geçtiğimiz şubat ayında verdiği müjdede yeni düzenlemeye göre sağlık meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin hemşire yardımcısı olarak sağlık kurumlarında çalışmaya başlayabileceğini belirtmişti sonrasında terfi ile hemşire statüsü de verilecektir. Ve nihayet 31 Aralık günü devletimiz ,6409 hemşire yardımcılığı ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği alanından mezun personelin İŞKUR vasıtasıyla istihdam edileceği müjdesini verdi. Başvurular 4 Ocak 2019 tarihinde sona erecek ,mezun olan öğrencilerimiz başvurularını İŞKUR'dan ya da www.işkur.gov.tr adresinden yapabilirler tüm mezun öğrencilerimize başarılar dilerim ‘’ şeklinde konuştu

03 Ocak 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi