Şanlıurfa Platformu’ndan Çapa Haber’e ödül

Şanlıurfa Platformu tarafından, Genel Yayın Yönetmenimiz Müslüm Aktürk’e “Mesleğinde En İyiler” ödülü verildi.

Büyütmek için resme tıklayın

2.jpg?

Şanlıurfa Platformu tarafından, Genel Yayın Yönetmenimiz Müslüm Aktürk’e “Mesleğinde En İyiler” ödülü verildi.

Şanlıurfa Platformu tarafından geleneksel hale getirilen “Mesleğinde Ey İyiler” ödül töreni, Ankara’da düzenlendi. Siyaset, bürokrat, eğitim, sağlık, sanat, iş ve medya alanında mesleğinde başarılı olanların ödül aldığı törende, genel Yayın Yönetmenimiz Müslüm Aktürk’e de plaket verildi.

TZOB Otel’de düzenlenen gecenin sunuculuğunu ünlü spiker, diksiyon uzmanı Seda Demir yaptı. Tören öncesi verilen kokteylin ardından Sedat Koç Sıra Gecesi Grubu’nun konseri yer aldı.

Şanlıurfa Platformu Genel Başkanı Habip Çadırcı,  Sanayi Eski Bakanı Ali Coşkun, Şanlıurfa milletvekilleri M. Ali Cevheri, Aziz Aydınlık, belediye başkan aday adayları, bürokratlar, STK temsilcileri, medya, iş insanları, yargı ve tıp mensupları ile sanatçıların katıldığı törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Mesleğinde en iyileri seçebilmek, fark edebilmek olduğu kadar 'En' olmakta önemlidir.” dedi. Amaçlarının kişileri ve kurumları birbirleri ile yarıştırmak, birinin diğerine üstün gelmesini sağlamak olmadığını belirten Çadırcı şunları söyledi:

3.jpg?4.jpg?

BU ÖDÜL SORUMLULUK YÜKLÜYOR

“Amacımız farklı alanlarda yaptıkları çeşitli faaliyetlerle ülkemizin gelişimine katkıda bulunan, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin bir adım daha ileriye gidebilmesi için elini taşın altına koyan kişilere Şanlıurfa Platformu adına teşekkürlerimizi sunmaktır. Ama bu ‘en’ olmak insana gurur verdiği kadar da sorumluluk yükler. Dilerim, bu yılın mesleğinde ‘en iyiler’ olarak seçilen bu arkadaşlarımızın ardındaki halk takdir ve rızası, Hakk’ın takdir ve rızasına dönüşsün. Bu gecenin düzenlenmesinde maddi manevi katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.”

5.jpg?

6.jpg?

HAKKIYLA YAPILDIĞINDA ZOR MESLEK

Genel Başkan Çadırcı’nın konuşmasından sonra, jürinin belirlediği isimlere plaketleri verildi.  Çapa Haber’n Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk, ödülünü CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’tan aldı. Aktürk, yaptığı teşekkür konuşmasında Anadolu Ajansı’ndan yaklaşık 20 yıl önce emekli olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: “Hakkıyla yapıldığında zor mesleklerden biri de gazeteciliktir. Elimizden geldiğinde hakkını vermeye çalıştık ve haliyle çok yorulduk. Emekli olduktan sonra gazetecilik mesleğini bırakmak istedim. Ancak sohbet ettiğimiz bir hocamız zekatın sadece para ile değil; tecrübenin, bilginin paylaşılmasıyla da olacağını söyledi, mesleğimizin toplumun yararına yapılması gerektiğini anlattı. Biz de o günden bu yana elimizden geldiği kadar yazmaya, çizmeye devam ediyoruz. Ancak gerçekten yorulduk, yine bir emekli modunu girme niyetimiz başlamıştı ki bu ödül nedeniyle bu niyetimizi yine ertelemiş olduk. Habip Bey bu tören vesilesiyle emekli olmamıza izin vermemiş oldu.”

Bu arada, mazereti nedeniyle geceye katılamayan Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Veysi Ateş’in ödülünü de, onun adına yazarımız Müslüm Aktürk aldı.

7.jpg?

ÖDÜL ALAN DİĞER İSİMLER

Törende ödül alan diğer isimler şöyle: Hadi Tunç (Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı), Abdullah Erin (Şanlıurfa Valisi), Veysel Tipioğlu (Şanlıurfa Emniyet Müdürü), Aslan Ali Bayık (Hilvan Belediye Başkanı), Mehmet Özyavuz (Harran Belediye Başkanı), Prof.Dr. Ahmet Maranki (Tamamlayıcı Tıp Uzmanı), Prof.Dr.Mehmet Gülüm (Keçiören Hastanesi Başhekimi), Taha Akgül (Dünya Şampiyonu Milli Güreşci), Serdar Bahadır (Kudret Göz Hastanesi Yön. Kur. Bşk.), Nuh Albayrak (Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Osman Nuri Karahasanoğlu (Akit TV Genel Yayın Yönetmeni), Veyis Ateş (Habertürk Tv Genel YayIn Yönetmeni), Şebnem Bursalı (ATV Ankara Temsilcisi), Reşat Uzun (Gazeteci), Maksut Konyar (Çapa Bilim Kolejleri Kurucusu), Abuzer Akbıyık (Folklor Araştırmacısı), Ampute Milli Takımı (Dünya ikincisi), Emin Kaya (İş adamı), Ömer Faruk Bahçivan (İstanbul Şanlıurfalı İşadamlari Der.Bşk), Veysel Aybar (Ankara Dedecan Ocakbaşı Restoran Sahibi), Dr. Faruk Öncel (Akupunktur ve Zayıflatma Uzmanı), Burcu Çetinkaya Bucak ( Türkiye Kadın Ralli Şampiyonu), Aziz Karagöz (İş adamı), Feridun Öncel (Misiad Genel Başkanı), Mehmet Ali Kulat (Mak Danışmanlık), Sedat Koç (Şanlıurfa Sıra Gecesi Ekibi), Rahmi Özkan (Avukat), E. Bekir Oyman (Oyman Group), Aşık Sefai (Mehmet Acet-Türk Halk Müziği Sanatçısı), Feridun Geçgel (Sanayici), Sevim Mercan Yılmaz (İş Kadını), Mehmet Canbeyli (Duru Tv Genel Yayın Yönetmeni), Celal Çiftçi (Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı), Müslüm Çap (GTV Haber Spikeri), Nabi Kırmızı (Eğitimci), Selahattin Özkan (Eczacı), Haşim Şeyhanlıoğlu (Çiftçi), Abdurrahman (Eyüboğlu Enerji Sektörü).

Ödül töreni, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

8.jpg?

9.jpg?

10.jpg?

11.jpg?

12.jpg?

13.jpg?

14.jpg?

15.jpg?

17.jpg?

18.jpg?

20.jpg?

21.jpg?

22.jpg?

01 Aralık 2018 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

- RUHUMDA ESRARLI BİR GECE

.

Ruhumda esrarlı bir gece sevgili

Kalbimi yakarak delen gözlerin

Aşkının hayali durdukça sevgili

Aşkım durmadan bakar gözlerin

.

Gözlerin senin o ceylan gözlerin

Baksın ebediyen gözlerime canım

Sen kansan bile kanmaz gözlerim

Aşkı sevdamı gözlerinde buldum

.

Sevdamı, gözlerinde buldum canım

Buldum,his ettim sıcaklığını sevgili

Buza kesilmiş bedenimi ısıttın sevgili

Bir tatlı gülmen ömre bedel canım

.

Sen güldükçe o acılara inat sevgili

Seni çok seviyorum canım sevgili

İlk göz ağrım,aşkımsın canım sevgili

Sensiz mutluluk olmaz canım, yalan

04,12.2018: saat:2150

Mersin

Mehmet Çelik

Eğitimci,şair,yazar,araştırmacı.

Not: Şiir bana aittir.

Yanıtla . 1Beğen 04 Aralık 23:01

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi