Maksut Konyar’dan 10 Kasım mesajı: Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyoruz

Çapa Bilim Kolejleri Kurucusu Maksut Konyar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 80. yıl dönümünde anma mesajı yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıl dönümü tüm yurtta hüzünle yad edildi. Çapa Bilim Kolejleri Kurucusu Maksut Konyar da yayınladığı anma mesajıyla Gazi Atatürk ve silah arkadaşlarına olan minnet borcumuzun altını çizdi.

ec61139d-dc62-43b5-bb0f-d4b15ec899b8.jpg?

İşte Maksut Konyar’ın 10 Kasım Mesajı:

‘’Ülkemizin kurucusu, Kurtuluş Mücadelemizin Mimarı, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderlik vasıfları,  milletiyle beraber verdiği hür ve bağımsız bir vatanda yaşama mücadelesiyle yalnız bize değil tüm mazlum milletlere örnek olmuş, onların gönlünde de taht kurmuştur. 

 Büyük Atatürk'ü andığımız 10 Kasım günü, onun düşünceleri ve hedeflerinin daha iyi anlaşılması, gelecek kuşaklara aktarılması bakımından önemlidir.  10 Kasım bizim için, onun manevi varlığında, en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi her alanda geliştirip, yücelterek korumak ve geleceğe taşımak, bağımsızlığımıza sahip çıkmak bakımından anlam bulmaktadır.

 Millet olarak hepimiz, Ata'mıza duyduğumuz sevgi ve vefayı, Atatürk’ün işaret ettiği “Dünyada her şey İçin, uygarlık İçin, yaşam İçin, başarı İçin, en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir.” Felsefesinde Eğitim kurumlarımızın tüm paydaşları bu esasla, Çağdaş uygarlık seviyesini aşmak üzere azimle çalışarak göstermekteyiz. 

 Bu duygularla vefatının 80. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hürmetle, rahmetle yâd ediyorum.’’

 

 

10 Kasım 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi