Şahsıma tevdi edilecek görevleri şeref olarak kabul ederim

TSE Başkan Yardımcısı Uğur Beyazgül, belediye seçimlerine yönelik hiçbir girişimde bulunmadığını ancak görev verilmesi halinde hizmet etmekten kaçmayacağını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

buyukhatipoglu.jpg?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ‘Genel Müdür’ pozisyonu ile emekli olan ve halen TSE’de Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Uğur Büyükhatipoğlu, 5 ay sonra yapılacak yerel seçimler için hiçbir girişimde bulunmadığını belirterek “Belediye ile ilgili şu ana değin kimse ile bir görüşmem ve talebim bulunmamıştır. Ülkenin bir bürokratı olarak şahsıma tevdi edilecek görevleri şeref olarak kabul ederim.” dedi.

Şanlıurfa kamuoyunda, 'Beyazgül için kulis yapılıyor' şeklindeki haberlerle ilgisi olmadığını ayrıca İl Özel İdare Genel Sekreterliği döneminde de hakkında açılan dava bulunmadığını vurgulayan Büyükhatipoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özel idaresi Genel sekreteri iken iddialar üzerine hakkımda dava açıldığı, mahkemelik olunduğu beyan edilmekte olup; hakkımda açılan dava bulunmamaktadır. Yine mahkemelik olunduğu bilgisi de doğru olmadığını kamuoyunun ve sizlere bir kez daha deklere ederim. Bahsi geçen hususa ait 2014 yılında Şanlıurfa Valiliğine şahsen müracaat ederek hakkımda çıkan haberlere ait soruşturma yapılmasını istemiş ve soruşturma sonucunda mahkemeye dava açılmasına gerek olmadığı, ‘bahsi geçen iddiaların tümünün asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğu’ hükmüne varılmış olup bahsi geçen belge ve bilgiler şahsımda ve Şanlıurfa Valiliğinde bulunmaktadır.

ANKARA’DA HİZMETE DEVAM EDİYORUM

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Genel Müdür pozisyonu ile emekli olmuş ve halen TSE de Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Ülkemize ve Memleketime Ankara’dan hizmet etmeye devam ediyorum. Ayrıca Belediye ile ilgili şu ana değin kimse ile bir görüşmem ve talebim bulunmamıştır. Ülkenin bir bürokratı olarak şahsıma tevdi edilecek görevleri şeref olarak kabul ederim. Şahsımı yıpratmak için maksatlı haberler yapılarak beni bu hususların içine çekme gayretleri başarılı olmayacaktır."

31 Ekim 2018 - Bölge


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi