- 04 Kasım 2018

Bakan Ersoy, Kapadokya'yı kuşbakışı izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya'da sıcak hava balon turuna katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Kapadokya'yı Kapadokya yapan değerlerden birisi de bölgede balonun keşfi ile yaşandı. Çok değerli bir tanıtım enstrümanı. Hem yukarıdan aşağı hem de aşağıdan yukarıyı izlemek çok keyifli. Eşsiz bir doğa olayı ile karşılaşıyoruz." dedi.

Nevşehir’in Göreme beldesinde, beraberindeki heyetle birlikte balona binen Bakan Ersoy, kalkış öncesi açıklamada bulundu.

Sıcak hava balon turunun Kapadokya'daki en önemli aktivitelerden birisi olduğunu dile getiren Ersoy, bölgeyi ziyaret edenlerin balon turuna katılmasını tavsiye etti.

Bakan Ersoy, şöyle konuştu:

"Kapadokya'yı Kapadokya yapan değerlerden birisi de bölgede balonun keşfi ile yaşandı. Çok değerli bir tanıtım enstrümanı. Hem yukarıdan aşağı hem de aşağıdan yukarıyı izlemek çok keyifli. Eşsiz bir doğa olayı ile karşılaşıyoruz. Balon, Kapadokya'nın turist çeken unsurlarından birisi. Bugün arkadaşlarla bir kez daha deneyimleyeceğiz. İnşallah Türkiye'de bazı yerlere bunları yaya biliriz ama Kapadokya kadar görsel güzelliği olan bir yer şuanda yok. Kapadokya'yı ayrıştıran dünyada farklılık yaratan bir özelliği bütün dünyaya tanıtacağız. Kapadokya'ya gelme zahmetinde bulunduysanız bunu mutlaka yapmak zorundasınız. Kapadokya balonsuz düşünülemez."

Ersoy ve beraberindekileri taşıyan sıcak hava balonu, Güllüdere vadisindeki kalkış alanından yükseldi.

Bölgenin doğal güzelliklerini kuş bakışı izleyen Ersoy'un da içinde bulunduğu, peri bacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerinde yaklaşık bir saat boyunca uçtuktan sonra Ortahisar beldesi yakınlarına indi.

Bakan Ersoy, Nevşehir'deki programları kapsamında bugün, Mustafapaşa ve Kaymaklı beldesi ile Hacıbektaş ilçesindeki turistik alanlarda inceleme gerçekleştirecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya'da sıcak hava balon turuna katıldı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çapa Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çapa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 530 03 11
Reklam bilgi